Ferdi Tayfur - Özel Plağı LP

Ferdi Tayfur - Özel Plağı LP

Ferdi Tayfur - Özel Plağı LP
: :
Plak Adı Özel Plağı
Plak No
Basım Yılı 1981
Söz ve Müzikler Ferdi Tayfur

Sanatçının 1967-1969 yılları arasında okuduğu eserlerin, yeni alt yapılarla tekrar piyasaya sürüldüğü ve 1980'de Minareci Almanya'dan 3564 seri no'su ile yayınlanan "Ferdi Tayfur 11 - Yepyeni Müzikle / Deli Gönül"adlı kasetteki eserlerin çoğunluğundan toplama, korsan bir LP'dir. 

Kapaksız yayınlanmıştır ve plak göbeğinde de eser isimleri mevcut değildir.

Bazı internet kaynaklarında şirket ismi olarak GP Records verilmişse de bu bilgi yanlıştır.  Zira korsan olarak basılan bu LP'de şirket ismi hiçbir şekilde mevcut değildir. İhtimallerden yola çıkarsak Seda Plak'tan 15 seri no'su ile yayınlanan "Yapıştı Canıma Bir Kara Sevda / Allah Şahidim Olsun" 45'liğinin bazı baskılarının göbek tasarımı ile bu LP'nin göbek tasarımı arasında yakın benzerlik mevcuttur.  Renkleri, her ikisinin de pembe olup, renk tonlarına kadar aynıdır.  Bu da LP'nin izinsiz ve korsan olarak, Seda Plak'tan basılma ihtimalini çok az da olsa destekleyebilir. Nitekim Ferdi Tayfur'un, şöhreti iyiden iyiye yakalamasıyla, bu şöhretin rüzgarından nemalanma kurnazlığı ile "özel plağı" gibi ilgi ve dikkat çekici bir isimle yayınlanıp, hukuken de bir cezaî yaptırıma uğramamak için şirket ismi konulmamış olması bu ihtimali destekler nitelikte.

LP'deki eserler ise 1980'de Minareci Almanya'dan 3564 seri no'su ile yayınlanan "Ferdi Tayfur 11 - Yepyeni Müzikle / Deli Gönül" adlı kasetteki eserlerin bir kısmından toplama olduğu için, LP'nin yayın tarihi de muhtemelen en erken 1981 yılıdır.