Ferdi Tayfur'dan Oğluna Bu fedakarlığı beni çok duygulandırdı

Ferdi Tayfur'daan Oğluna Bu fedakarlığı beni çok duygulandırdı

Ferdi Tayfur'dan Oğluna Bu fedakarlığı beni çok duygulandırdı

Böbrek nakli olan Ferdi Tayfur’dan GÜNAYDIN’a özel açıklamalar: “İğneden bile korkan oğlum hiç düşünmeden böbreğini verdi, bana ikinci baharı yaşattı, can oldu. Bu fedakarlığı beni çok duygulandırdı”

Usta sanatçı Ferdi Tayfur, geçtiğimiz günlerde Antalya'da böbrek nakli oldu. Ben de hem geçmiş olsun demek, hem de yaşadıklarını sormak için ünlü sanatçıyı aradım...İki yıldır böbreklerinden rahatsız olduğunu söyleyen Tayfur, "İki ay diyalize bağlı yaşadım, haftada üç gün dört saat diyalize giriyordum" dedi.

Ferdi Tayfur, geçtiğimiz günlerde Antalya'da böbrek nakli oldu.

'ÖZGÜR OLMAK GÜZEL'
Organ naklinin bir mucize olduğunu bu operasyonla bir kez daha anladığını dile getiren Tayfur, sözlerine şöyle devam etti:
"Şimdi ikinci baharımı yaşıyorum. Operasyonu 29 Nisan'da oldum, kendimi yenilenmiş ve çok iyi hissediyorum. Bir makinaya bağlı kalmadan özgür olabilmek çok güzel bir duygu.

Ben böbrek nakli olmaktan aslında korkuyordum. Başlarda istemedim de. Ama ailem bunu olmam konusunda çok ısrar etti. Hızlı 

karar ve kati sonuç aldık. 

Çok şanslıyım oğlum Timur Turanbayburt'un böbrekleri nakil için uygun bulundu. Oğlum bana ikinci baharı yaşattı. İğneden korkan biri olmasına rağmen bana böbrek vermek için hiç düşünmeden operasyon geçirdi. Yeter ki ben iyi olayım, sağlığıma kavuşayım diye...

Bu yaptığı fedakarlık beni ayrıca duygulandırdı. İşte insan böyle zamanlarda ailenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyor.

Ferdi Tayfur'un oğlu Timur Turanbayburt, böbreğini vererek babasını sağlığına kavuşturdu.